biuro@trans-pol.com

+48 46 832 45 38

O Firmie

Funkcjonujemy w branży TSL od blisko 30 lat, dzięki czemu zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam sprawnie dopasowywać się do wymagań rynku oraz szybko reagować na zmieniające się warunki.

TRANS-POL

Koncentruje się w obszarze dostarczania profesjonalnych oraz kompleksowych usług przewozu wszelkich towarów będących przedmiotem wymiany handlowej w kraju jak i za granicą, spełniając przy tym potrzeby i oczekiwania Klientów oraz gwarantując im pełne zadowolenie, co w praktyce przekłada się na rozwiązania dopasowane do specyfiki ich działalności.

Wychodzimy z założenia, że troska o powierzone nam przez Klienta ładunki, zrozumienie potrzeb oraz dbanie o jego interesy podczas realizacji zadań, pozwalają na osiąganie wspólnych celów.

Doświadczona kadra, stale podnosząca swoje kwalifikacje, która niemalże nie zmienia się od początku istnienia firmy oraz własna flota
w większości wyposażona w silniki typu EURO6 stanowi podstawę do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Zaufało nam wiele firm z Polski i Europy z takich branż jak m.in. FMCG, Automotive, budowlanej, papierniczej, odzieżowej, rolniczej.

Towary naszych Klientów codziennie trafiają do Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Niemiec, Francji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii.

Ponadto, stale współpracując z lokalnymi podwykonawcami, jesteśmy w stanie dostarczyć towar do każdego miejsca w Europie.

#Historia

Początki działalności transportowej firmy TRANS-POL przypadają na początek lat 90-tych, kiedy to współwłaściciele firmy, Zenon Dąbrowski oraz Sławomir Klasztorny zarejestrowali i otworzyli jedną z pierwszych firm transportowych w dawnym województwie skierniewickim.

1993 – firma w pierwszej fazie swojego rozwoju, zajmowała się głównie przewozem węgla.

1995 – po upływie dwóch lat działalności, rozszerzyła swój rynek zainteresowań o transport międzynarodowy, gdzie w większości obsługiwane były rejony Europy Zachodniej. Wówczas Trans- Pol zajmował się w dużej mierze transportem całopojazdowym jak i transportem autami typu bus.

1997 – następuje dynamiczny rozwój firmy, właściciele decydują się na zakup kolejnych aut. Tym razem stawiają na ładunki przestrzenne autami typu LTL do 3,5 tony, ponieważ jednym z głównych klientów w tamtym czasie był producent rzeczy użytkowych z wikliny oraz oczywiście auta typu FTL.

2000 – TRANS-POL postanawia rozszerzyć działalność otwierając dział spedycji.

2002 – kolejny wielkim krokiem w historii firmy był zakup działki inwestycyjnej pod obecną bazę. Niemalże hektarowa działa usytuowana jest w strefie ekonomicznej miasta Skierniewice. Okupiona została dużymi nakładami pracy – na parcelę wjechało 170 wywrotek z piachem by odpowiednio przystosować teren.

2005 – po trzech latach, budowa została ukończona i baza została oddana do użytku. Ponadto należy nadmienić, iż na terenie bazy znajduje się również centrum serwisowe aut ciężarowych, nowoczesny warsztat obsługujący flotę własną oraz usługi zewnętrzne, stacja paliw, serwis ogumienia oraz parking strzeżony.

2008 – rozwój firmy spowodowała uzyskanie certyfikatu ISO 9001 oraz otrzymanie licznych nagród branżowych m.in. Gazele Biznesu, Certyfikat Rozważnej Firmy.

Firma stale stawia na rozwój, tworząc nowe miejsca pracy. Obecnie TRANS-POL zatrudnia kilkudziesięciu pracowników.

 

#Oś czasu:

1993 – założenie firmy

1995 – rozszerzenie działalności transportowej na rynek miedzynarodowy

1997 – dynamiczny rozwój poprzez zwiększenie własnego taboru

2000 – założenie działu spedycji drogowej

2002 – zakup działki inwestycyjnej pod obecna siedzibę

2005 – oddanie do użytku obecnej bazy transportowej

2008 – obecnie – kolejne kroki rozwojowe poparte certyfikatami ISO oraz innymi licznymi nagrodami branżowymi

EnglishPolski